| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, când vreau să pornesc pc-ul,nu citește monitorul, iar ventilatoarele merg mai tare decât de obicei
Ce are, ofer fundă!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Placa video e defecta incearca monitorul pe alta unitate sa vezi poate ca este si din cauza monitorului, dar monitorul ledul se aprinde cand il probezi singur ne conectat in unitate?

| LegoLegolas a răspuns:

Scoate placutele de ram si porneste pc numa cu o placuta sau daca numa o placuta de ram ai schimba slotul pana cand porneste. Daca nu merge asa scoate bateria de la bios, scoate din priza pc, apasa butonu de pornire, si acum introdu inapoi bateria si conecteza pc la inapoi la priza. Daca nici asa nu merge posibil sa fii nevoit sa iti schimbi monitorul sau placa video.

| Pietricel a răspuns:

Ba nu ii asculta. Daca pcul "porneste" si nu afiseaza imagine pe monitor e de la placa de baza. Am avut aceeasi problema acum cateva zile. Trebuie doar sa-ti schimbi placa de baza.