| YoSiAtat a întrebat:

Care este cel mai bun sistem de operare pentru PC in afara de windows si de ce? (de ex daca e Linux, sa imi spuneti si care, de ex Ubuntu etc.) Nu sunt gamer inrait si de windows m-am saturat. Deci care si de ce?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Instaleaza Ubuntu

Asa arata - http://www.youtube.com/watch?v=FIMO0eglEJA
De aici il iei - http://ubuntu.ro/obtine/

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca esti un gamer inrait ramai pe windows pentru ca pe linux nu merg multe jocuri. Daca vrei sa iti instalezi un sistem linux instaleaza ubuntu pentru ca este cel mai "usor" sistem linux.

| YoSiAtat explică:

Nu sunt gamer inrait, iar de windows m-am saturat, vreau ceva nou. big grin

| Petrika a răspuns:

Iti recomand calduros Windows 7.

| McLouie a răspuns:

Deci nucred ca este vreun sistem de operare mai bun ca windows ...sincer sa fiu eu nici nu am auzit de sitemele linux si ubundu

| abelsmexermicpicpclatpu22 a răspuns (pentru McLouie):

Ai dreptate ca Windows e cel mai bun, dar daca YoSiAtat nu-si mai doreste Windows?
Nici macar nu ai scris corect ubuntu.Tu ai scris ubundu.