| NaturalLl a întrebat:

Care-i treaba cu BitCoin? Sunt cu stirile in urma, habar nu am de nimic. Care-i toata treaba cu BitCoin?

6 răspunsuri:
| Bodu90 a răspuns:

Pe scurt, este o monedă virtuală apărută undeva prin 2009 dacă nu mă înșel, care poate fi procurată cu ajutorul unui unui calculator dotat cu o placă video performantă. Practic îți pui calculatorul la dispoziție pentru a efectua calcule complexe iar că răsplată generezi Bitcoin. Dacă la început erau ușor de făcut, acum pentru un muritor de rând e aproape imposibil.

| Paeki a răspuns:

Bitcoin e o monedă virtuală. Practic ea nu există decât virtual. În momentul de față, are o valoare de aproximativ
6500 dolari americani. Această valoare fluctuează zi de zi, nu are un curs constant. Poți să faci cumpărături cu acest tip de monedă dacă este acceptată plata în Bitcoin, bineînțeles.

| Skyfest a răspuns (pentru Bodu90):

Frate,asta ce spui tu este Bitcoin miner.

| mgtow a răspuns:

Pierdere de timp, ca sa faci bani din prostia aia ai nevoie de o camera plina de servere altfel astepti decenii pana intra euroii la tine in cont

| xAndreas11 a răspuns (pentru mgtow):

Si? Zici ca n-ai vrut sa cumperi atunci Bitcoin?laughing

| mgtow a răspuns (pentru xAndreas11):

Castig destul de bine in domeniul care il practic, nu vezi cei mai bogati oameni sant corupti sau cei care fac afaceri ilegale. Andy popescu si shelly au fost luati pe sus de anaf