| costinvlad a întrebat:

Ce cost are abonamentul internet fix fibra 1 Gbps la Vodafone. https://:///.../index.htm Se merita? Este mai bun ca RCS&RDS-ul?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

In afara de cost, nu prea este diferenta practica.
Limita MAXIMA de viteza inseamna cat poate (teoretic) intreaga instalatie, ca la masini. Dar daca circuli in orase aglomerate (nu pe autostrada) atunci abia mergi in pasi, chiar daca ai masina Formula 1.

| costinvlad explică (pentru Bula):

Da, dar poate e mai bun la Vodafone decat la rcs rds eu am la rds de 100 mbps.

| Bula a răspuns (pentru costinvlad):

Sunt site-uri care functioneaza rapid (sunt postate pe servere rapide), iar altele merg exrem de incet (serverul lor este prea slab, de exemplu un PC de apartament).
Daca accesezi de pe terminal cu fibra optica capaibila de 10Gbps, serverul slab la fel de incet va raspunde.

| costinvlad explică (pentru Bula):

Ok mersi.