| Spawner007 a întrebat:

Ce este un modem? thinking

Răspuns Câştigător
| dragutzairina a răspuns:

Modemul este un stick cu ajutorul careia ai internet.Accest stick (modem) merge cu ajutorul unui semnal si trebuie platit lunar. fundita? happy big grin

4 răspunsuri:
| هوراس a răspuns:

Modemul nu trebui să fie neapărat stick, este (nu știu cu ce să îl asociez) un obiect de la care ai semnal wireless net. uite niște poze: https://www.google.ro/......ps?/search

Răspuns utilizator avertizat
| هوراس a răspuns (pentru Spawner007):

De la media galaxy, altex, orice magazin de genul ăsta happy sau, vorbești cu cei de la RDS să îți aducă un modem

| 0x11111051 a răspuns:

Modem (Router, Modem ADSL) asa un rahat care de obicei il primesti de la provider atunci cind te conectezi prima data la net. Ei trag cablul de internet la modem, iar apoi de la modem la PC - un cablul galben, putin mai gros decit cel de net.

Si daca ai sa vezi la pc, la widget (Viteza - 100MB/s) este minciuna. Fiindca aceasta viteza este de la modem la PC. Real este viteza cu care te ai abonat la provider, si pe care o platesti lunar. Unele modeme au antena de Wi-Fi. Deci poti avea toata casa Wi-Fi.