| IIIshaneIII a întrebat:

Salutare TPU ce monitor sa aleg?
Ultrawide 21:9(29 inch) sau wide 16:9 (27inch)
Este ultrawide-ul de viitor sau mai bine raman la 16:9?

3 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Eu unul as merge pe wide, nu stiu cele ultrawider mi se par deranjante la ochi si redau imaginea prea ciudat.

| razvanggboss3 a răspuns:

Du-te pe ultrawide am si eu acel monitor si e genial si nu deranjeaza la ochi deloc si daca setezi in jocuri formatul corect adica 21:9 se va vedea la fel ca un 16:9 doar ca mai lung dar asta nu afectteaza imaginea gen sa faca oameni mai mici si mai grasi sau ceva pur si simplu se mareste teritoriul care il vezi ex nu mai vezi doar 180 de grade vezi 200 deci e mai ok