| JeKyLl a întrebat:

Ce părere aveți de acest procesor: AMD Ryzen™ 7 3750H (4M Cache, up to 4.00 GHz)?

Sunt bune în general procesoarele AMD? Sau mai bun e un i5 9300H?

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Dacă urmărești sa îți iei un laptop pentru jocuri și iei în considerare și o placa video pe măsură, minim gtx1650, dar preferabil 1660 sau mai performanta, atunci 9300H e răspunsul.

Si bineînțeles ca poți împerechea și 3750H cu o gtx1650 sau 1660, e un procesor cel puțin decent, însă rezultatele vor fi mai slabe în jocurile pretențioase.

3750H bate Intel doar în programe de specialitate, ce suporta multithreading.

| mrpom a răspuns:

E un procesor ok-ish, daca faci office si putin gaming e numai bun
Arunca un ochi si la generatia a 10-a de la Intel pentru laptop-uri, pare promitatoare