| FightForYourself a întrebat:

Salutare TPU ce parere aveti de un pc care sa aiba piesele acestea:
-Cooler Master K350 Black Midi Tower Window Gaming Case
-Intel Core i7-4770K 3.50GHz (Haswell) Socket LGA1150 Processor
-GIGABYTE GA-H87M-HD3 Intel H87 (Socket 1150) Micro-ATX Motherboard
-16GB (2x8GB) Corsair Vengeance Jet Black Low Profile 1600MHz CL10 DDR3 Dual/Quad Channel Kit [CML16GX3M2A1600C10]
-MSI GeForce GTX 760 OC 2048MB GDDR5 PCI-Express Graphics Card
-4TB Seagate Barracuda ST4000DM000 3.5" SATA III Hard Drive - HDD
-iar 4TB Seagate Barracuda ST4000DM000 3.5" SATA III Hard Drive - HDD
-LiteOn 24x Internal SATA DVD RW Drive [IHAS124-14]
-Akasa 6 Port Internal Card Reader [AK-ICR-07]
-600W Corsair Builder Series CX600M 80PLUS Bronze Modular Power Supply
-Cooler Master Hyper TX3 EVO Quiet CPU Cooler
-120mm Corsair Air Series AF120 (Twin Pack) Quiet Edition 3-Pin Fan
-Creative Sound Blaster Z Gaming 5.1 Sound Card - OEM (30SB150200
-Standard Integrated GIGABIT
-BenQ GL2450HM 24 inch Widescreen LED Multimedia Monitor - Glossy Black
-Zalman ZM-M300 Optical Gaming Mouse [ZM-M300]
-Corsair Vengeance 2100 Wireless Dolby 7.1 Gaming Headset
adica sar merita sa dai pe el 2700 lire sterline?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu. Unele piese sunt trantite acolo aiurea. Plus ca nu ai nevoie de asa ceva... atatia bani pe un pc. Scoti aceleasi performante in jocuri si cu 1000-1200 lire daca faci alegeri mai cu cap si nu dai toti banii pe "inutilitati" care in 2-3 ani o sa vezi ca nu le mai folosestiwinking

| oPeL68 a răspuns:

Daca ai banii astia merita, in schimb daca nu il folosesti la potential maxim poti cumpara piese echivalente. La partea de periferice, este tot alegerea ta daca stii ca folosesti.

| Eclipse a răspuns:

Pentru pure gaming DA! Este un sistem monstru. Dar totusi sa dai atatia bani pentru un pc mi se pare exagerat [parerea mea].