| Elisaelisa5544477856 a întrebat:

Salutare TPU, cred că, cu toți cunoastem aplicația WHATSAPP, eu nu mă descurc așa bine cu ea și de aceea am 2 întrebări pentru cei care se descurca mâine cu ea happy. Pentru început prima întrebare este "Ce înseamnă primul bifat trimis la un mesaj"? iar a doua este puțin mai diferita sper sa înțelegeți la ce mă refer... Cu majoritatea prietenilor cu care am vorbit pe WHATSAPP îmi arata de cât timp au ieșit din aplicație, gen arata ca ultima data a fost activ la ora x, dar am o prietena tot aici pe wapp care nu îmi arata decât când e conectata, deci atunci când iese de pe aplicație nu arata deloc de cât timp a ieșit nici după o ora nu arata nimic și este singura persoana la care nu îmi apare... Nu știți voi de ce? Credeți ca acea persoana mă blochează și mă deblochează atunci când îmi răspunde la mesaj? Va rog dacă știți sa îmi explicați, mulțumesc Anticipat!

Răspuns Câştigător
| mirelaa95 a răspuns:

Buna! Primul bifat inseamna ca mesajul s-a trimis cu succes, iar motivul pentru care nu vezi ultimul act al acelei persoane este pentru ca si-a setat confidentialitatea astfel incat sa nu vada nimeni activitatea ei doar atunci cand e conectata.

| Elisaelisa5544477856 explică (pentru mirelaa95):

Mulțumesc din suflet acum am aflat de la tine, și mi-am dat seama ca se poate face din setări, îți mulțumesc mult chiar nu știam?

| mirelaa95 a răspuns (pentru Elisaelisa5544477856):

Cu placere! ????

3 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Când te blochează cineva apare poza lui alba, iar când îi trimiți un mesaj apare un singur văzut.
- când apare un văzut înseamnă că mesajul a fost expediat, iar persoana respectiva are netul închis
- când apar doua vazuturi înseamnă că persoana a primit mesajul, dar nu l-a citit deși are netul activat
- când apare un ceas după ce trimiți mesajul înseamnă că nu îți merge internetul bine.