| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU

Cum pot transforma fișierul video MKV in fișierul video MP3?

Repede va rog, e urgent, dau funda.

Răspuns Câştigător
| taredetot a răspuns:

Salut! MKV este fisier video dar mp3 este audio; probabil ai vrut sa spui mp4 care este un uzual tip de fisiere video si recunoscut de majoritatea (toate cred) playereleor. Ca sa transformi un fisier MKV (Matroska) într-un fisier mp4(video) sau mp3 (doar audio-ul) iti trebuie un converter MKV to mp4/mp3 pe care il gasesti daca incerci sa cauti pe google. https://www.movavi.com/support/how-to/how-to-convert-mkv-to-mp4.html -acesta e primul pe care l-am gasit, nu l-am testat personal. Sper ca te-am ajutat!

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Poți încerca folosind acest site: http://www.online-convert.com/, dar video mp3, mă cam înșel că există; poate mp4 :).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai putin, mp3, e doar sunet nu si video! Ce vrei tu practic sa faci?

Răspuns utilizator avertizat
| nirocino a răspuns:

Cu Freemake Video Converter convertesti orice in orice, eu sunt foarte multumit. Asa cum a spus cineva aici, mkv este fisier video iar mp3 audio. Se poate transforma daca vrei numai audio, la orice calitate doresti. Bafta!

| anonimg a răspuns:

Incarca-l pe Youtube si de acolo il descarci in ce format doresti.

| anonimg a răspuns (pentru anonimg):

Instaleaza browserul mozilla firefox.
Apoi intrii la setarile browserului -> add-ons -> extensions(si aici scrii in casuta de cautare "Youtube dowloader"; instalezi din lista care iti va apare, un program la alegere. Astfel descarci orice de pe Youtube.

| octav005 a răspuns:

Fisier video mp3 nu exista. doar mp4