| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,TPU! big grin Am un TV cu tub micut, Sunny AT 14161 NF...nu prea mai merge! straight face Il aprind,sta cateva minute aprins si se stinge singur,din ce il aprind mai des din atat se stinge mai repede. Am chemat un nenea priceput de aici,s-a tot uitat la un condensator negru, l-a schimba...degeaba!laughing A venit de vreo 3 ori,nu i-a facut nimic,num'a la condensatoru' ala se uita,a pus si voltmetrul pe el. Voi ce credeti ca are? Astia mai priceputi, nu raspundeti daca nu aveti o idee.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Fotbal, Eurosport, Snooker - total inutile. Nu e nici o vina ca ai 17 ani. E vina ta ca ai cap, miini, picioare, calculator, internet, si nu le folosesti. Nu e vina ta ca la noi toti sint cretini si iti spun ca daca ai mai putin de 18 ani gata, nu ai cum sa faci bani. Timpenii. Am cunoscut acuma citiva ani un pusti de la noi care facea niste mii bune de euro in fiecare luna, de acasa. Modelare 3D pentru clienti de afara. A, sa iti mai zic ca mergea si la liceu intre timp? Nu de alta, dar avea 16 ani... iar taica-su si maica-sa cistigau foarte bine, deci putea sa stea pe spinarea lor fara griji.
P.S. Eu stau fara TV de vreo 15 ani si toata lumea se mira de multe ori cum de sint atit de calm si nu ma stresez ca altii. Unii se mai mira si cum pot sa lucrez de acasa citeva ore pe zi, sa imi iau liber cind vreau, si totusi sa cistig mai mult decit ei care "se chinuie" la job 12 ore pe zi, uneori chiar si 7 zile din 7.
P.S. La varsta ta nu am avut sansa sa am net. E o ocazie EXTRAORDINARA, crede-ma. Daca vrei cu adevarat si reusesti sa elimini majoritatea lucrurilor care te distrag (nu zic sa stai tot timpul in casa sau sa nu iesi cu gagici, zic doar sa fii suficient de linistit si focusat cit sa dedici macar o ora si jumate' scopului de "a ajunge bine", IN FIECARE ZI, nimic iesit din comun), poti ajunge milionar in ce-valuta-vrei-tu pina la 25, hai 30 de ani. Nu, nu incerc sa iti vind nimic acum sau sa iti bag vreun link afiliat in nas. Incerc sa iti spun ceea ce as fi vrut sa imi spuna mie altcineva acum 25 de ani, insa nu a avut cine.

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Sufera de deces. Arunca-l. Cumpara niste role in schimb. O minge. O bicicleta. Ceva care sa nu te timpeasca.

| CannabisFan a răspuns (pentru KodrutZ):

Am zis sa nu raspunzi in *** daca n-ai idee... Da' n-am cu cine sa fac treaba in viata asta de ****!

| KodrutZ a răspuns (pentru CannabisFan):

Deci ii vine specialistul, nu are ce sa faca, si el vrea alt raspuns. E MORT, BULIT DE TOT, ARUNCA-L! Daca iti ziceam ca e busit traful de linie ce faceai, imi dadeai funda? (chiar e posibil sa fie trafu', dar asta e alta poveste, chiar nu merita sa repari rahaturi de-astea cu tub, atita vreme cit nu e vorba de vreun Sony TrinitronFD sau ceva care sa merite)

| CannabisFan a răspuns (pentru KodrutZ):

Nu e,omule, niciun specialist...e d-asta de ocazie!laughing Daca ma chinui putin intr-un an cel mult sunt mai priceput decat el. N-AM BANI, SUNT SARAC, d-aia ma *** pe mine pentru un nenorocit de tub, ca doar nu stateam in loc...

| KodrutZ a răspuns (pentru CannabisFan):

Nu ai bani, esti sarac, fiindca pierzi timpul cu cacaturi cum ar fi TV-ul. Ti-o spun fara cea mai mica urma de rautate, si eu as fi fost mult mai departe in ziua de azi daca nu omoram atitea mii de ore cu cacatul ala de TV.

| CannabisFan a răspuns (pentru KodrutZ):

Eu n-am unde sa fiu, am 17 ani... daca tata-i sarac si mai mult nu poate, nu vede oportunitati, si se duce pe 700Lei la munca, nu-i vina mea! straight face E vina mea ca am 17 ani si atat, nu pot mai mult...n-am decat sa stau inca 1-2 ani fara TV pana o sa fac eu bani. Si nu,nu ma uit la chestii inutile,ma uit la fotbal,Eurosport, snooker, Discovery, B1, si cam atat.

| RAY a răspuns:

Sursa posibil se inclazeste vezi sa nu se arda de tot, am invat ceva dintr-un tutorial dar nu era cu tub si lcd nu e complicat sunt 3 placute mici, daca ala e de vina de ce nu a reparat?