| LaMbRiU21 a întrebat:

Salutare TPU, de cateva saptamani pe laptopul meu tot apare cand dau click aproape pe orice program sau joc scrie asta : Windows nu are acces la dispozitivul, calea sau fisierul specificate. Nu aveti permiisunile adecvate pentru a accesa elementul.! Dar pana sa imi apara asta imi mergea perfect toul! Ca prin minune s-a intamplat! big grin

Fundaa! big grin

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Permisiunile se pot referi la "certificatele" din engleza, mai clar, iti apare o eroare ca-ti spune ca nu ai nu stiu ce "certificate" (tradus mot-a-mot) in regula si nu poti initia nu stiu ce programe/aplicatii.
Ce poti incerca este sa verifici daca data si ora de la pc sunt setate asa cum trebuie, de multe ori asta face probleme multor utilizatori, si cum este ceva foarte simplu, nu stiu cum sa o rezolve.
Daca nu merge, incearca sa le deschizi pe fiecare ca si administrator, nu normal, adica dai click dreapta pe aplicatia respectiva si selectezi "run as administrator".
Daca nu, e posibil sa shortcut-urile sa se fi stricat, si sa fie nevoie sa te duci in folderele in care ai jocurile/programele si sa vezi daca de acolo merge, si daca da, sa faci cate un shortcut pentru fiecare, din nou.
Daca nici asta nu merge, incearca ce a zis "InquireWithin", adica e un virus, si uita-te pe link-ul pe care ti la dat, eventual descarca un antivirus sau un detector de malware, poate rezolvi ceva.

| LaMbRiU21 explică (pentru MenInShadow):

Da frate si eu fac cu "Run Administrator " Mersi, dar vreau sa fac sa nu mai tot imi apara asa :D! Multumesc! Si mai am o intrebare imi poti spune niste jocuri care sa mearga pe Laptop-ul meu? :D Am windows 7 32x Biti Aici o poza : http://imgur.com/2CCtsfc

| MenInShadow a răspuns (pentru LaMbRiU21):

Nu-mi prea pot da seama ce iti merge pe laptop-ul respectiv, pentru ca nu stiu ce placa video ai, mai bine zis, de cat, dar din cate vad, ai un procesor cam mic, de 1.90.
Nu ma pricep foarte bine la hardware, deci nu te baza foarte mult pe raspunsul meu, dar nu cred ca-ti merge foarte multe jocuri, si mai ales noi.
Incearca sa gasesti pe net "GAmes for 2GB processor" si poate gasesti ceva, daca nu, intreaba pe TPU, nu prea m-am mai jucat nimic pe pc de foarte mult timp, deci nu mai stiu.

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

S-ar putea ca minunea sa fie un virus. Uite aici un exemplu:
http://answers.microsoft.com/......c17593a92c