| DarthNiger a întrebat:

Salutare TPU, de cateva zile am probleme cu Google Chrome, cand deschid aplicatia imi da crash pur si simplu, nu pot sa imi dau seama din ce cauza, de fiecare data cand imi da crash trebuie sa il dezinstalez si sa il instalez iar ca sa mearga, iar daca restardez PC-ul sau il deschid, imi da eroare Chrome cand il deschid de fiecare data.Am scanat calculatorul si nu are virusi, am pus intrebarea asta si pe forumul de la Google Chrome acum cateva zile dar nu s-a deranjat nimeni sa imi raspunda, TPU a ramas singura solutie pentru mine, va rog cineva care se pricepe, cum pot sa rezolv problema? PS: am Windows 7.

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dezinstaleaza Chrome, sterge folderele aferente ramase in Program Files si din profilele utilizatorilor, dupa care instaleaza si foloseste Mozilla Firefox. happy

| DarthNiger explică (pentru Bula):

Mozilla functioneaza execrabil pentru mine, Chrome-ul mi se pare mult mai eficient si mai rapid chiar daca foloseste mai mult din procesor

| Bula a răspuns (pentru DarthNiger):

Mai execrabil decat sa faca crash?
Fii serios!
Folosesc Mozilla peste tot, de muuuuuulti ani, atat sub Windows, cat si sub Linux, dar n-am avut crash-uri niciodata! happy
Insa deseori am intalnit probleme cu Internet Explorer si cu Chrome.
Pana si Opera functioneaza mai stabil, dar are probleme de siguranta.

| DarthNiger explică (pentru Bula):

Folosesc Chrome 4 ani aproape insa e prima oara cand patesc asta, niciodata nu am avut probleme cu el, insa asa cum am zis singurul lucru deranjant este ca ocupa din procesor mai ales daca ai extensii instalate, Opera nu am folosit niciodata pentru Win 7 fiindca din cate stiu Opera este eficient pentru Chrome, Mozilla imi merge mult mai prost decat Chrome-ul mie cel putin, sau poate am eu senzatia asta deoarece sunt obisnuit cu Chrome, crede-ma Chrome-ul este mult mai rapid decat Mozilla.

| DarthNiger explică (pentru DarthNiger):

Opera pentru Win XP* nu stiu de ce am zis Chrome

| Bula a răspuns (pentru DarthNiger):

Eu (si profesionistii IT) prefer(am) mai mult un browser stabil si sigur decat unul instabil si nesigur (chiar daca pare a fi mai rapid).

Ai incercat sa-i dai restore sistemului, la o data cand inca functiona bine?

Mai ai si posibilitatea "traditionala": reinstalarea completa a Windowsului, ale driverelor si a tuturor programelor SAU sa-ti instalezi Linux (Ubuntu sau Mint).

| darrio2007 a răspuns:

Mai curata datele de navigare si istoricul cautarilor ale Google Chrome.

| DarthNiger explică (pentru darrio2007):

Am sters istoricul si cache-urile, cooki-urile si alte nebuneli, daca nici asta nu functioneaza o sa ii dau restore to default si o sa vad.

| darrio2007 a răspuns (pentru DarthNiger):

Ok.

| mihaigrecu345 a răspuns:

Un prgramel de dezinstalat, unul de curatat, eventual mai verifici in appdata, faci update la java sau tot asa dezinstalezi si instalezi, si verifica hdd-ul cu hdsentinel vezi in ce stare este si verifica driverele.

| DarthNiger explică (pentru mihaigrecu345):

Am deja un program de dezinstalat si il folosesc, curata absolut toate fisierele din program, java este updatat la ultima versiune si nu cred ca are legatura cu java fiindca eroarea nu specifica ceva de java iar driverele sunt updatate recent.

| mngzx a răspuns (pentru DarthNiger):

Incearca sa devirusezi pc-ul cu ADW Cleaner.Si la mine se bloca chrome si am rezolvat cu adw cleaner( omoara cotzomarlele instantaneu happy )