| oldschool207 a întrebat:

Salutare TPU,
De ce mi se misca greu playstation-ul pe store sau cateodata in meniu la fifa 16?
Sa fie din PS4 sau din TV?
PS: PS4 e cumparat acum 3 zile si televizorul este smart tv

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Problema e din cauza TV-ului.

| oldschool207 explică (pentru OnuOnulică):

Si ce ar trebui sa fac? Tv-ul e cumparat acum 2 ani si nu are niciun fel de problema

| peperonies a răspuns:

La ce te astepti cand iti cumperi un calculator low end? sa mearga bine?

| oldschool207 explică (pentru peperonies):

Ce legatura are? E PS4, nu PS3

| peperonies a răspuns (pentru oldschool207):

Ah. nu face confuzia. ps3 a avut o arhitectura foarte diferita de pc, nu se compara. ps4 in schimb e un pc low end. de asta si merge cum merge.

| SonicAndrei a răspuns:

Nu are legătură cu televizorul. PS4 e suficient de performant încât să navigheze pe internet instant. Eu cred că de vină e internetul. De la cine ai internet și ce viteză îți oferă? Te conectezi prin cablu sau prin wireless?

| oldschool207 explică (pentru SonicAndrei):

E conectat prin wireless, dar problema e ca nu merg greu jocurile, de exemplu cand umblu pe playstation store se misca fragmentat

| SonicAndrei a răspuns (pentru oldschool207):

Nu ar trebui să facă asta. Cu excepția PlayStation Store, internetul merge bine? Dacă da, atunci e o problemă de soft și se poate rezolva ușor dacă are comandă în meniu de resetare (ori dus în garanție). Dacă peste tot merge greu internetul, ar putea fi chiar internetul de vină (viteză mică).
Cum ți se încarcă un film pe YouTube în 1080p?