| Guess00 a întrebat:

Salutare TPU
De ceva timp am observat ca a crescut temperatura la procesor. In idle sta 40-43. Nu il am de mult acum 3 luni. Intrebarea mea este cum pot face sa fie mai rece temperatura. Precizez ca coolerul de sub sursa nu l-am bagat. Unde ar fi mai bine sa il pun? in fata procesorului sa scoate aerul cald sau cum?

Răspuns Câştigător
| SnaPShoT a răspuns:

De obicei ele au rolul de a scoate aerul cald din unitate.
Ai pus pasta termala? Probabil asta ar fi cauza de se incalzeste.Normal el trebuia sa aiba in jur de 36 grade C.
Ce fel de racire are? Pasiva sau activa?
Incearca sa nu-l ti chiar langa perete sau in birou lasa-i un spatiu cat de cat.
Verifica daca merg Coolerele, poate le-ai pus invers.

4 răspunsuri:
| fresHZoNe a răspuns:

Eu zic sa iti pui un cooler capabil daca vrei sa fie rece. poate coolerul pe care il ai tu nu se mai invarte la turatia normala si este normal sa nu mai raceasca cum trebuie.

| Formula449 a răspuns:

Un cooler?

| Guess00 explică:

laughing scuze am gresit speed fan

| Guess00 explică:

Pasta e de la procesor, racirea este pasiva