| DeYuVP a întrebat:

De curand am lucrat (inca lucrez) la un homepage pentru Metin2.In fine,m-am descurcat,l-am tradus,etc. Ideea e ca am o mica problema,atunci cand trebuie sa te inregistrezi ai la sfarsit acel cod. anti-spam, sigur il stiti.Problema e ca mie nu imi apare acel cod,e sub forma de.php mai exact. In fine, daca dau "Salvati imaginea ca." in fisierul respectiv apare urmatoarea eroare:
Fatal error: Call to undefined function imagecreatefromgif() in /home/metin2/public_html/sub/divinely/captcha/captcha.ph p on line 15

Deci, intrebarea mea este urmatoarea:
Cum rezolv aceasta eroare ca imaginea sa se vada?

1 răspuns:
| Bogdiy14 a răspuns:

Imi pare rau dar este o singura solutie. Lasate de metin si apucate de maincraft.