| babuin21 a întrebat:

Salutare TPU, de curand mi-am cumparat un calculator, si acesta de prima data cand l-am bagat in priza se aprindea 2 secunde si apoi se stinge automat, se aprindea singur, se stingea.Am fost cu el la magazin-ul de unde l-am cumparat, si mi-a spus ca este de la sistemul de operare (l-am trimis in garantie). Este acest lucru adevarat?

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Deci cum spuneam, asa ceva este imposibil sa fie de la sistemul de operare. In doua secunde nici nu apuca sa treaca de BIOS/UEFI. Clar o problema hardware.

4 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Daca este vorba de RESTART automat, da, este posibil (caz in care monitorul era cel care se aprindea si stingea).
Daca este vorba de pornire/oprire automata, nu, este imposibil.

| babuin21 explică (pentru flixbuster):

Pai tot ce se intampla era asta: Se aprindea pc-ul dupa 2 secunde se stinge si se aprindea cand se opreau ventilatoarele. Si tot asa, pana ii opream alimentarea.

| flixbuster a răspuns (pentru babuin21):

Deci cum spuneam, asa ceva este imposibil sa fie de la sistemul de operare. In doua secunde nici nu apuca sa treaca de BIOS/UEFI. Clar o problema hardware.

| Sociopatul a răspuns:

Se poate, dar mai este o posibilitate la sursa

| ionutborcea a răspuns:

Eu cred ca s-ar putea să fie cablul de alimentare devina s-au hard-ul ş-au vreun lucru scos verifica toate firele fundă?