| anonim_4396 a întrebat:

De data asta am o problema la PC tip blue screen 0x00000116 știu ca provine de la driverul placii video, mereu imi apare cand il instalez si trebuie sa dau " recovery" pentru reinitializare, fara driver nu pot face nimic, oare trebuie sa folosesc alt program?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai un pachet de driver defect (probabil s-a vatamat continutul binar in timpul descarcarii).
Descarci din nou pachetul, eventual de pe un alt server.
Daca "figura" continua in acelasi loc /stare, atunci este suspecta unitatea si trebuie testata riguros (memoriile RAM, pplaca de baza, placa video, sursa de curent).

| Bizon95 a răspuns:

Te duci pe siteul oficial al placii video si iei ultimul driver de acolo
alea care vin de pe windows update sunt cam nasoale