| Padurariu_Stefania-Georgiana_1994 a întrebat:

Salutare,TPU!
De o saptamana pc-ul meu merge foarte greu.Browserul,programele,jocurile,folderele se deschid foarte greu, dar apoi merg normal odata ce sunt deschise.De exemplu daca intru in browser si vreau sa intru pe o adresa mi se incarca foarte greu, dar apoi pagfina merge norma.Precizez ca am 15 mb de internet iar calculatorul a mers normal pana acum si e prima data cand mi se intampa, lucrul asta,si nici virusi nu am in calculator.
Apreciez orice raspuns, iar funda celui care ma ajuta cu adevarat sa rezolv problema

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Incearca CCleaner (gratuit). Iti elimina fisierele temporare de pe hard si cele stocate pentru accesarea paginilor web. Verifica, de asemenea spatiul liber pe partitii (in special C, unde ai instalat sistemul de operare). Daca pc-ul reactioneaza greu de la inceput, e foarte posibil sa ai multe procese active care se incarca la pornirea sistemului sau vorbim de softuri care se updateaza automat de pe net si incetinesc temporar calculatorul.

| horia2012 a răspuns:

Descarca programul asta gratuit si fa o curatenie prin el:
http://www.softpedia.com/......ctor.shtml
-te duci la "cleaner" ca in fotografiile astea (foto 6) si pe rand - junk, privacy, registry (fara "large files"):
http://www.softpedia.com/......93392.html

| Moryami a răspuns:

Asta am patit si eu dar am rezolvat-o. Probabil ai foarte multe chestii descarcate. Ar fi bine sa mai faci niste curatenie prin folder-ul: Downloads. Eu tot descarcam cate prostii de pe net: muzica, jocuri, hackuri pentru jocuri laughing, etc... Imi mergea calculatorul foarte greu. Dar la un moment dat am zis ca nu mai am nevoie de ele si le-am sters aproape pe toate, si calculatorul mergea din nou normal big grin.
Bafta!

| AndrrreaDeea a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa iti instalezi din nou windows-ul si daca ai multe iconite pe desktop ar fi bine sa le stergi sau sa le pui intr-un folder.

| Padurariu_Stefania-Georgiana_1994 explică:

Am CCleaner,nu am nimic in downlaods, toate jocurile sunt in D, nu e vorba de spatiu(memorie), e vorba ca imi deschid egreu programele, si paginile WEB