| ACAB1312 a întrebat:

Deci am o problema de 2 zile.
Deschid calculatorul si la un interval de 2 minute [ maxim ] se inchide si ramane ledul verde [de la butoanele de Pornire si Restart] aprins. Pentru a deschide iar calculatorul trebuie sa il inchid din spate de la Placa de baza.
Mi-a m-ai facut odata problema asta dupa ce il curatasem de praf [in interior, toate componentele dar pe urma a incetat].
Mentionez cum il pun jos se stinge imediat, acum l-am urcat pe birou si i-am scos carcasa, dar tot se mai stinge din cand in cand.
Solutii va rog?

Răspuns Câştigător
| D3letrix a răspuns:

Verifica placa video, procesorul daca sunt cum trebuie acolo.S-ar putea sa nu raceasca indeajuns. Daca nu, incearca cu o pasta termoconductoare la procesor.

| ACAB1312 explică (pentru D3letrix):

Sunt bine prinse, nimic nu este scos, o sa incerc cu pasta, am vorbit cu un prieten si a spus ca si el tot cu pasta vrea sa incerce si lui i se mai intampla, mersi de raspuns, mai astept si alte sugestii! Multumesc!

4 răspunsuri:
| DANI_1590 a răspuns:

E clar...Se supraincalzeste, in loc sa il cureti ai facut mai rau.

| stlucian a răspuns:

O racire la unul din componentele PC-ului:sursa ca e cea mai importanta si apoi procesor/placa video.
Coolerele curatate cat si ventilatoarele!
thumbs up

PS: Totusi verifica si mufele/conectorii dela sursa catre celelalte componente ale PC-ului.

| ACAB1312 explică:

A fost din cauza placii video. s-a stricat :3