| ErikErkk a întrebat:

Deci am un pc : I5-3470, 8gb ram ddr3, gt 1030 etc.

As vrea sa fac si eu Stream cu Obs in 720p 60fps, cand fac live cu Fortnite, chiar daca am peste 60 fps in joc, mi se misca mult mai nasol, si nu stiu de ce.

Procesorul am vazut ca are placa video integrata, se poate sa fac live-ul pe placa video integrata? Sau niste setari bune pentru OBS? Multumesc!

2 răspunsuri:
| f2ff2fl12f a răspuns:

Placa video te incurca rau. Pentru livestream
Iti trebuie GTX 1060 3 GB sau 6. De aceea ti se misca greu, pe procesor am auzit ca se poate, dar procesorul tau e gen 3-a cred si nu atii daca merge.

| ErikErkk explică (pentru f2ff2fl12f):

Procesorul are placa video integrata, faza e ca nu stiu cum sa o activez eu sa o fac sa mearga...