| blacke a întrebat:

Detin un HTC desire 300 si nu stiu cum pot sa fac sa-mi arate % este baterie. (vreau sa-mi arate exact langa baterie). Daca intru la 'Power' ( baterie ) nu am nicio functie cu asa ceva si nici la ecran si butoane. ofer funda

3 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

Inseamna ca telefonul tau nu are aceasta functie, dar exista aplicatii care fac asta doar ca arata procentele in parte stanga...si nu stiu cat de precise sunt

| blacke explică (pentru AlexL28):

Am vorbit cu un Orange expert si mi-a spus ca daca vreau aceasta optiune trebuie sa platesc 20 de lei. o metoda de rezolvat acasa stie careva?

| AlexL28 a răspuns (pentru blacke):

Iti downloadezi din play store o aplicatie gratis, cauta acolo battery percentage, trebuie sa-ti dea, si un coleg de-al foloseste o aplicatie la penalul ala de S2 pentru asta :d