| Ovidiu a întrebat:

Din cauza plictiselii in vin tot felul de idei printre care si urmatoarea: Detin 2 telefoane fixe, cu alimentare proprie, cum se pun acum la Telekom; te poti plimba cu el prin casa. big grin Ce trebuie sa fac ca sa pot purta o conversatie intre ele; bineinteles fara a forma un numar. Ca sa sune, probabil e mai complucat.

Dar daca detin doua telefoane fixe cu taste dar fara alimentare proprie?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

In vin poti sa te plictisesti, dar
cu telefoanele electronice actuale e greu de realizat ce vrei, doar daca unul este de tip "centrala".
Daca insa iti faci o linie telefonica interna (alimentat cu 48Vcc), atunci mai ai sanse...
Dar pentru unul care nu cunoaste functionarea liniilor telefonice fixe si electronica, va fi destul de greu de realizat.