| Oricine15 a întrebat:

Salutare TPU, doresc sa va intreb ceva care ma macina de ceva timp.
Am un canal de Youtube caruia i-am schimbat conținutul din gaming in muzica de relaxare si nu mai vin persoane noi sau daca vin sunt 2-3 maxim.
Ideea e ca pun tot felul de tag-uri, postez mereu la 8 seara si tot nimic. Nici un rezultat
Pot spune chiar. Ca vin persoane care s-ar uita la gaming, ce era prima dată pe canal
Cum pot face sa regleze canalul astfel încât să crească? Acesta e :https://youtube.com/channel/UCiZ32pB2HRJEj04hDdOxueQ

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai vin persoane deoarece cele care îți făceau views erau interesate de gaming, nu de muzică de relaxare. Ca să îți crească din nou numărul de abonați și vizitatori ai canalului ai două soluții:
1 - Ori revii la conținutul de gaming
2 - Ori postezi ceva diferit de gaming sau muzică, dar care să fie captivant, gen conținutul pe care îl postează Paul Dadrian dar să nu încerci să-l copiezi ci doar să te inspiri de la el.

5 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Te intorci la gamming?
numai hipiot chicks si bolnavi de hipertensiune cauta muzica de relaxare

| Oricine15 explică (pentru Zuzu1991):

Nu stii ce vorbesti.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Oricine15):

Ok, eu nu stiu ce vorbesc, nu unul ramas fara vizitatori
oke

| Adrian5575 a răspuns:

Daca puneai manele in loc de muzica de relaxare, crestea numarul abonatilor.

| cre27 a răspuns:

Eu am făcut unul tot gen ca al tău, dar de la 0. Am postat câteva clipuri (5-6) în decurs de o săptămână și apoi am abandonat misiunea. Unul din ele a strâns 1.4k vizualizări. Abonați doar 42. Uite îți las link'ul: https://youtube.com/channel/UCJN0K_ARSh435VcIeSnRQJg

Am auzit că e dificil cu monetizarea la genul ăsta de conținut dacă nu e original contet în proporții mai mari. Încă mă gândesc la o altă nișă.

Te salut!