| neboonel a întrebat:

Exista posibilitatea sa leg un cablu de la o boxa la o mufa jack de la casti. Vreau sa imi pun boxa la telefon. La cablul de la mufa jack, am un fir rosu, unul verde si unul auriu, iar la cablul de la boxa am doua cabluri unul negru iar celalalt negru cu o linie alba pe el (din cate stiu eu acesta cu linie alba este plusul ) cum pot sa conectez cablul de la boxa la mufa jack in asa fel sa o pot baga la telefon. happy

2 răspunsuri:
| dragos1294 a răspuns:

Cele doua fire(cel rosu si verde) de la casti sunt pentru, unul pentru casca din stanga si celelalt pentru cea din dreapta cel auriu se imparte in doua pentru fiecare casca, daca vrei sa conectezi telu la o boxa, legi firul auriu de cel negru cu linia alba si cel vrede si ccel rosu la firul negru, le legi amandoia la firul negru

| anonim230 a răspuns:

Pai de la boxa initial era un cablu rosu si unu negru poti lua un adaptor, depinde cat de mare e mufa de la boxe si poti lua ori un jack care sa vina direct din boxa in telefon, ori un adaptor de la mufa boxei la telefon, gasesti la altex si chestii de genu si te ajuta aia pe acolo tongue