| IonutSxz a întrebat:

Salutare TPU, ii voi dau funda celui care imi spune de ce cateodata mi se blocheaza in joc pentru putin timp, e ca un fel de frame drop si se aude si un barait, ce poate fi? De la praf oare?

Răspuns Câştigător
| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Probabil coolerul tau e înfundat de praf, si e normal daca nu il ai curățat cum trebuie...pe scurt procesorul se încălzește pentru ca nu e răcit cum trebuie si implicit vei avea un framedrop; iar cand procesorul nu e răcit destul coolerul începe să se invarta mai tare, iar pentru ca e infundat de praf se aude acel barait nasol

2 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Nu mai ai spatiu pe disk, fisiere corupte, probleme cu memoria, drivere, programe daunatoare, supraincalzire, curent insuficient, etc. Sunt o gramada de factori care pot cauza asta. Eu zic sa duci PC-ul la cineva care se pricepe. Daca nu l-ai curatat de mult, intr-adevar, nu strica sa mai stergi prafu de prin el.

| IonutSxz explică (pentru Ineys):

Am spatiu, fisiere corupte in niciun caz, stiu sa curat widndows-ul, nu am programe potential daunatoare, toate sunt clean le-am dat si scan si nu instalez toate porcariile iar pe de-o parte am si ccleaner plus planu ultimate performance, o sa incerc sa mai curat unitatea de praf, nu cred ca sunt supraincalziri, big grin. dupa ce sterg praful, vin si cu funda in caz de se rezolva