| GamingRazerTeam a întrebat:

Salutare TPU, imi pare rau pentru categorie, dar as vrea si eu sa stiu daca acestea sunt toate componentele necesare pentru un sistem de gaming:

HDD WD Caviar Blue 1TB SATA3 64MB 7200RPM
Corsair 2x4GB DDR3 1866MHz Vengeance rev A
Motherboard Gigabyte H77-DS3H Socket 1155
Graphics Card Gigabyte AMD Radeon HD7950 3GB DDR5 384bit PCIe
Processor Intel Core i5-3470 IvyBridge 3.2 GHz Socket 1155 box
SSD Intel 330 Series 120GB SATA3 MLC
DVD-Writer Asus DRW-24B5ST Bulk
Modular Source Inter-Tech Combat Power CPM 650W
Thermaltake Commander MS-II

Multumesc anticipat. Funda

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Schimba Ram-ul, memoria suportata de placa de baza este de 1600 MHz DDR3.

| GamingRazerTeam explică (pentru neluL):

Sau as putea sa-mi cumpar o placa de baza mai mare?

| neluL a răspuns (pentru GamingRazerTeam):

Sau asa, mai noua :D In cazul asta uite o recomandare
Placa de baza - 268 lei - http://www.cyberport.ro/......ox-7435436
Procesor Nucleu: Haswell (cea mai noua generatie a-4-a) - 730 Lei - http://www.cyberport.ro/......30-6035093

| ITMania a răspuns:

Configuratia nu arata bine:
- procesor de generatie veche
- placa de baza inutila daca nu faci RAID
- memorii scumpe si inutile, un modul de 8GB la 1333MHz e la fel de bun, mult mai ieftin
- placa video nu`si merita banii, la diferenta mica de pret ai R9 280X, net superioara
- sursa e o prastie, nu scoate 650W nici in vise
- carcasa e slabuta

http://bit.ly/HcwBhe

Procesor mai nou,placa de baza comapatibila, memoriile la fel de ok, mai ieftine, placa video net superioara, sursa mult mai ok si un SSD mai fiabil si ceva mai rapid: