| LyaThoN a întrebat:

Intentionez sa imi fac un pc, SI in mare parte mi-am facut sistemul doar ca am nevoie de un sfat in legatura cu ce sursa sa cumpar care sa duca sistemul pe care il construiesc!

Procesor: Intel core i5 3330 3.0 Ghz
Rami: 8 gb rami 1333 Mhz
Placa de baza: MSI Intel H61M-P31 G3
Hdd:WD Blue, 500GB,
Placa video:Sapphire AMD Radeon R7 260X, 2048MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

Astept opiniile voastre si cam ce sursa ar merge la acest sistem! Cea mai buna opinie va primii funda desigur.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie o sursa de 500 sau 500+, ideea e sa nu fie noname, adica o sursa ieftina cu producator dubios.

Sirtec-ul iti va tine fara probleme configuratia dar te poti indrepta si catre oricare alta sursa atat cat e de calitate. R7 nu stiu ce fel de alimentare foloseste, e posibil sa foloseasca 2x6 pini, asta ar trebui sa fie chestia principala dupa care sa te uiti.

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Una de 650W cu putere reală(preț estimativ 200-600 RON) ar trebui să fie suficientă și înca mai poate duce în cazul unui upgrade hardware.Succes

| neutrino a răspuns:

E suficienta o sursa de 500 W.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow happy Frumoasa configuratie a calculatorului ales.

Parerea mea este ca AX860i este mai mult decat ti-ai dori pentru calculatorul tau. Din pacate, daca vrei sa te tina destul de mult, va trebui sa investesti ceva bani intr-o noua sursa. Poate ajunge suma undeva in jurul a 500 Lei.

Daca aceea nu o gasesti, inca o alegere foarte buna pentru configuratia ta ar fi Corsair Enthusiast Series TX750 V2B. Are o capacitate mai mica, si nu e la fel de performanta, dar isi va face treaba cu biro.

O zi placuta iti doresc!

| Dani22222 a răspuns:

Sirtec - High Power Element PLUS 500W

O sursa foarte apreciata si silentioasa la un pret decent, duce fara probleme configuratia ta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dani22222):

Sursa care i-ai recomandat-o e prea slaba pentru calculatorul sau. Gandeste-te ca nu va scoate niciodat 500W, si poate cel mult ar ajunge la un 300, poate 350 in cazuri extreme.

El are nevoie de ceva ce sa-i tina destul de mult, nu sa i se arda dupa jumatate de an.

| PiNNoTheGamer a răspuns (pentru anonim_4396):

E prea slaba acel Sirtec cu 500W? Atunci cum de mie si alor cativa prieteni nu a pocnit? Si ca si configuratie am un i5 4440+B85 PRO4+8GB Ram 1600+GTX 760+Restul.Si ce naiba face cu 750w? SLI/Crossfire si ii da overclock extrem la procesor?