| blackumafia a întrebat:

Salutare TPU,

Ma poate lamuri care din urmatoarele placi video este mai buna pentru gaming? cu argumente pro si contra va rog, dau funda!

pentru jocuri ca Fifa 14 sa zicem

va referiti strict la grafica video

http://www.okazii.ro/......a167129100

http://www.okazii.ro/......a166998348

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

Placa video Sapphire AMD Radeon HD 5450 este mai buna.

Pro: -Memoria Ram este DDR3, fata de cealalata care are DDR2.
-Capacitatea este de 1024 MB fata de cealalta are are 512 MB.

Contra: - Este o placa video multimedia, nu o sa poti rula prea multe jocuri cu ea, dar Fifa 2014 pe low-mediu o sa-ti mearga foarte bine.
-Are latimea de banda 64biti fata de cealalta care are 128biti.

Acuma depinde si de sistemul tau, daca ai un procesor i3, i5 sau i7 cumpar-o pe cea Sapphire AMD Radeon HD 5450. Daca ai un procesor Intel Celeron, Intel Pentium, Incel Core 2 cumpar-o pe Cea ATI HD3635. Daca ai procesor AMD cumpara placa video AMD.

2 răspunsuri:
| gheorghe69 a răspuns:

Sa fim seriosi... sunt slabe ambele.

| buzucan a răspuns (pentru gheorghe69):

Ai dreptate.