| Sudhd a întrebat:

Salutare TPU
Recent mi-am achizitionat un pc pe piese:
Procesor Amd ryzen 3 2200g
Placa de baza Msi B350 Tomahawk
Si rami Corsair Vengance LPX 8gb ddr4 3000mhz
Placa de baza are update de bios din septembrie anul acesta, dar tot primesc urmatoarele errori cand incerc sa instalez win 10 pe el:Fat file system,Page fault in nonpaged area,Kernel security check failure, irql not less or equal sau cel mai frecvent memory management
Am incercat cresterea de volti la rami.
Uneori mai primesc si:Windows cannot install required files.Make sure all files required for instalation are available, and restart the instalation.

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

"Fat file system"
Si asta nu ti-a dat deloc de gandit?

| Sudhd explică (pentru NLS):

Erroarea aia mi.a dato doar o data si stiu si de ce

| NLS a răspuns (pentru Sudhd):

Incearca totusi cele 2 chestii.
--formateaza stickul NTFS
--cand il scrii cu Rufus pe Stick, alege NTFS in loc de FAT32... si GPT in loc de MBR

Apoi incearca o instalare.

| Sudhd explică (pentru NLS):

Nu are treaba cu windows-ul de pe stick pentru ca l-am instalat si pe un pc mai vechi sa vad daca merge si a mers, este o problema cu sistemul meu, de exemplu sursa care nu cred ca face fată