| rroobbeerrtt a întrebat:

Salutare TPU revin cu intrebarea am un Sony xperia miro si i-am dat resetare din fabrica si are vreo 4 ore si nu s-a intamplat nimic
chir dupa ce i-am dat resetare s-a stins dupa s-a aprins si a aparut Sony in jumate si asa a stat mereu?
Mah ajutati si pe mine din ce cauza nu se aprinde?
Dau funda

1 răspuns:
| panther2007 a răspuns:

Ce ai tu se numeste low Brick, incearca sa intri in rom recovery sau in download mod, daca poti sa intri inseamna ca se poate repara(in download mod daca intri e bine insa nu te va ajuta deloc daca nu ai Usb debugind bifat din setarile telefonului)
Deci singura ta solutie este sa intri in rom recovery, daca nu poti sa intri atunci ai parte de o surpriza mare numita Hard Brick ea se poate repara dar trebuie sa te duci la un service Gsm si reparatia te va costa cam 100-150 de leihappy