| Silviu8888 a întrebat:

Salutare TPU se merita sa cumpar de pe cel.ro componentele pentru calculator? adica am auzit ca multa lume a intampinat probleme cu garantia la ei si ii lase sa astepte zile intregi. Deci se merita?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai crezi ca e cienva sa iti schimbe pe loc produsul daca e la garantie...
Normal ca dureaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista formularea "se merita", exista "merita".
In alta ordine de idei, fereste-te de cel.ro, sunt jalnici. Incearca emag.ro.

| Silviu8888 explică (pentru anonim_4396):

Mie mi-au spus niste prieteni + plangeri pe net ca eMAG e oribil deci nu mai stiu ce sa cred unii zic ca cel alti ca eMAG...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Silviu8888):

Toate magazinele romanesti online sunt mai mult sau mai putin cu probleme. Nu exista nimic perfect. eMag este cel mai pe picioare dintre ele, insa, de aia te indreptam catre ei. Experientele mele si ale catorva prieteni cu el pot fi considerate macar decente, chiar daca unele relatii client-cumparator sa spunem ca au scartait happy

| AleczBo a răspuns:

Salut, eu lucrez la CEL si adesea vin clienti cu probleme la componentele de PC. M-am saturat ca eu sunt in fata si trebuie sa vorbesc cu toti tampitii care se intorc... Da, cred ca trebuie sa faca ceva sa aduca mai multe componente pentru PC bune. Firme mai bune...