| TomaKa1900 a întrebat:

Se poate intampla ceva daca fan-cooler-ul de la GPU este la 100% cand timp ma joc?
Am avut alta placa si imi dadea voie numai 60%.
Nu ca as seta eu manual la 100%, dar sunt curios ce se poate intampla.
Nvidia GTX 960 WindForce 2x 4GB OC

4 răspunsuri:
| ishallhelpyou a răspuns:

Ce temperaturi ai?

| TomaKa1900 explică (pentru ishallhelpyou):

As putea spune foarte bune - 30.
Treaba e cand o sa vreau sa ma joc de ex: Just cause 3 si sa stiu daca dau pe ultra cu 100% e in regula. Sau o las mai moale

| ishallhelpyou a răspuns (pentru TomaKa1900):

Eu am un R7 260X OC tot cu WINDFORCE si DIRECT CU, crede-ma nu depaseste 65 de grade in GTA 5 la rezolutie peste full HD, asa normal sta ventilatorul in 40%, iar in jocuri nu depaseste 60-70%.

| ishallhelpyou a răspuns:

Ca idee, chiar daca e OC, mai mult de 60% in load nu ar trebui sa stea.