| NoName799 a întrebat:

Salutare, TPU! Tocmai ce am achizitionat un ceas cronografic cu data analogica in cadran separat, sper sa intelegeti despre ce vorbesc (daca nu, acest link v-ar putea ajuta: https://www.bb-shop.ro/ghid-ceasuri-functii.html) problema este ca nu imi dau deloc seama cum sa configurez data la acest ceas, un ceasornicat si chiar si pe internet mi-a spus ca trebuie sa dau coroana (butonul mare din mijloc) in a 3-a pozitie, sa trag de el pana in a 3-a pozitie si dupa aia sa fac configuratiile din cele doua butoane, dar merge foarte greu acel buton sau poate nu trebuie sa fac asta si trebuie sa il configurez altfel... mentionez ca am un ceas Police pl-13934js-04m, este cineva in masura sa ma ajute cum sa fac configuratiile, va rog? Am dat ceva bani pe el si vreau sa stiu ce e de facut.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi că înainte să îl tragi, poate trebuie învârtit că are filet. Unele sunt fără filer, iar la altele mai intai trebuie sa desfaci și apoi să tragi. Ți apăsat pe buton și rotești spre stânga de el. Când începi să rotești nu mai apeși, doar rotești

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și vezi că sub buton trebuie să fie un loc mic unde poți băga vârful degetului și poți trage mai bine. Dar să nu forțezi. Tragi ferm