| forzastelistii a întrebat:

Salutare TPU ...va rog frumos sa ma ajutati si pe mine big grin
vreau sa cumpar o sursa de 250W pentru PC de la un prieten si nu stiu cum sa fac so probez ca sa fiu sigur ca nu mi-a da strikta
daca aveti vreo metoda ca so probez sau sa fac ceva ca sa ma conving ca nu-i strikta va rog sa ma ajutati si pe mine
Aaaa si cat credeti ca ar trebui sa-i dau pe ea
VA MULTUMESC! DAU FUNDA PT CEL MAI BUN RASPUNS!

Răspuns Câştigător
| figaro a răspuns:

Nu iti tare sugerezi sa o cumperi, mai ales daca ai un pc destul de decent(poate sursa ta de 250W nu iti poate porni pc-ul la care vrei sa o pui) eu mi-am cumparat saptamana trecuta o sursa noua de 450W la 68 de lei(noua cu garantie 2 ani xD), antichitatea aia nu cred ca merita mai mult de 15 lei laughing, si cat despre probat, poti sa desfaci carcasa sa vezi daca ai arsa siguranta(daca e arsa nici sa nu te mai obosesti sa o cumperi nici macar daca se poate schimba siguranta, desi mar mira) sau sa vezi daca miroase a ars sau mai sigur o probezi tuhappy
byebye :*

2 răspunsuri:
| m5789932 a răspuns:

Cumpara frate, o sursa noua, ca nu-i asa scumpa; si iesi mult mai bine! stai si te tiganesti asa... (tot eMAG iti recomand si eu - transport gratuit, si ai de unde alege)

| HaiHui4Ever a răspuns:

Pe eMAG gasesti surse noi si au transportul gratuit.

Ca sa incerci o sursa, scurtcircuitezi pe cablul de la placa de baza firul verde cu unul din firele negre alaturate. Apoi bagi in priza si sursa trebuie sa porneasca.

Dar tot la o sursa noua te sfatuiesc sa apelezi.