| laur12 a întrebat:

Va rog mult ajutati-ma urgent!big grin Cand am venit azi de la scoala, am aprins pc-ul si cand am intrat pe mess(yahoo 10) mi s-a blocat sageata nemaiputand face nimic si a inceput sa imi intre la contactele de pe mess, sa-mi trimita mass-uri prostesti cu diferite adrese, asta banuiesc ca este sigur un virus, dar cand aveam timp sa-l iau ca de-abia am intrat pe mess; mi l-am reinstalat si vad ca acum nu-mi mai face asa, dar imi trimite mass-urile alea prostesti. ce pot face? sa-l scanez cu antivirus? mentionez ca am windows 7 professionalwinking dau fundawinkingmersi

6 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Cauta sa dai disable la remote control, cineva a intrat in compul tau si ti-a preluat controlul(sageata inghetata a mouselui). instaleaza ca antivirus AVIRA free si ai update la zi si te fereste de intrusi.Succes

| express11 a răspuns:

Google-norton eraser power-incarca-l-run-foloseste-l

| Th33ldeRg0d a răspuns:

Scaneaza pc-ul:
http://www.softpedia.com/......81598.html
Dai click pe unul din cele 2 link-uri pentru descarcare, apoi instalezi si scanezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! poti sa-ti schimbi parola si nu mai te deranjeaza ca banuiesc ca iti stie parola de iti intra mereu.

| bihoiescu a răspuns:

Draga fastweb12 sa stii ca trebuie sa iti resetezi pcul adica reinstaleaza windows-ul, poti sa il cauti cat vrei u virusul, cu 10.000 de antivirusi ca nu il gasesti(nici u si nici ei) ii de gen vierme si cand intra in pc la tine se trimite la toti din lista ta si tot asa la nesfarsit el este programat sa se trimita automat si tot asa la nesfarsit el este bazat pe yahoo de la 1 pana la 12, (12ultima versiune) si casa il elimin va trebui sa reinstaleaza windows-ul.

| Malura a răspuns:

Ai intrat pe site-uri necunoscute? daca da se poate sa fii luat vreun spam, iar in asemenea situatii trebuie sa chemi pe cineva specializat.