| AlexSFX a întrebat:

Salutare TPU, Vreau sa cumpar si eu o placa video buna intre 600-700 ron. Niste recomandari?

Răspuns Câştigător
| WxRo a răspuns:

Mergi pe o varianta de gtx 1050 atunci. Care este mai ieftina. Nu lua gigabyte gtx 1050 g1 gaming pentru ca aia are nevoie de o sursa ca lumea. In rest orice varianta de 2gb 1050 e ok

9 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

1050 ti daca gasesti.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru peperonies):

1050 simplu, oricum procesorul e cam puturos.

| CPAElites a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ma intreb ce intrari are monitorul.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru CPAElites):

Pai macar un DVI o fi avand. Cabluri HDMI to DVI se gasesc intr-o veselie. In cel mai rau caz conecteaza cu cablu HDMI to DVI si adaptor DVI to VGA la intrarea in monitor...

| WxRo a răspuns:

Ce procesor ai?
Gtx 1050 ti daca mai strangi niste banuti.
Daca ai un procesor mai slabut mergi pe un gtx 750 ti.

| CentyLox a răspuns:

Recomand un gtx 1050 2gb de la evga sunt la același si este le pc garage vreo 600 de lei deci zic eu o achiziție destul de ok mai ales că este noua tehnologie pascal

| AlexSFX explică:

Procesor AMD Carrizo, Athlon X4 845 3. 5GHz
Memorie HyperX Fury Black 8GB DDR3 1866 MHz CL10
Placa de baza GIGABYTE GA-F2A68HM-DS2
Deocamdata o sursa de 450w nu stiu cum se numeste Si vreau sa iau si sursa asta Sursa Segotep GP Series 500W 80 PLUS GOLD

| WxRo a răspuns (pentru AlexSFX):

Mergi pe o varianta de gtx 1050 atunci. Care este mai ieftina. Nu lua gigabyte gtx 1050 g1 gaming pentru ca aia are nevoie de o sursa ca lumea. In rest orice varianta de 2gb 1050 e ok

| Marius00E a răspuns:

Ia-ți frate și mai ieftina că îți spun eu că este fff buna și la 200-300

| Samuelus_Lecfalvi_1989 a răspuns:

Prietene asta rupe gamingul îți zic eu
http://www.pcgarage.ro/......128-bit-1/
Doar ca e cu 40 lei mai scumpă decât bugetul tău dar merită

Dar zii și ce procesor și placa de baza și sursa ai? Ca dacă sunt slabe nu are rost S-o cumperi ca poate sa se ardă!