| RiasX a întrebat:

Salutare TPU, vreau sa imi achizitionez o pereche de casti de gaming (7.1 de preferat) si am zis sa caut si pe olx ca poate gasesc niste oferte mai bune. Dupa mai multe cautari am gasit aceste casti https://www.olx.ro/......duJFF.html de la un asa zis amanet. Imi puteti spune daca exista vreo posibilitate sa fie teapa sau ceva de genul asta?

Răspuns Câştigător
| AlexMh a răspuns:

Salut. Nu vad de ce ar fi teapa, mai ales ca este un amanet. Au adresa fizica si sunt inregistrati in registrul comertului. Automat ti se da bon, iar sub legea din Romania poti face retur la orice produs mai ales daca il consideri defectuos, intr-un termen de zile (14 sau 30 nu mai tin minte, poti cauta pe google). Castile arata impecabil din ce imi pot da seama. Este un pret corect pentru amanet, peste 50% din valoarea lor. Daca le vindeau la 100 de lei puteam avea dubii.
Tine cont de faptul ca cucoanele care lucreaza pe la amanete, habar nu au ce vand, fie ele telefoane, laptopuri sau camere. Cred ca 1 din 5 amanete, chiar au detalii trecute, iar daca le intrebi dau din umeri, iti spun sa vorbesti cu "seful" sau ii suna.
Sfatul meu: fugi pana acolo si probeaza-le pe telefon fiindca vad ca au jack. Daca esti multumit, discuti cu ei despre politica de retur si le iei in caz ca iti convin conditiile. Stima!

| RiasX explică (pentru AlexMh):

Voi incerca, multumesc pentru detalii

2 răspunsuri:
| Auraaaaaaaasssssssss a răspuns:

Se vede ca e teapa daca iti merg doar 2 3 zile ce faci? un amanet serios iti ofera si garantie si spune mai multe chestii despre articolul spre vanzare nu iti recomand