| MrSonnyist a întrebat:

Vreau sa imi instalez windows vista ultimate.Dar am uitat cum sa sterg windowsul instalat.Am un Sp3 dar vreau sa il schimb.Cum il sterg? Sau se sterge automat? Dau funda pentru cel mai rapid si cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| AlexUnder a răspuns:

Nu terbuie sa stergi windowsu cand il instalezi pe celalalt (banuiesc ca de pe Cd sau stick usb) ajungi la o faza cand trebuie sa stergi C unde e windowsu si restul programelor si apoi creezi din nou partitia si acolo bagi windowsu deci intr-un fel trebuie sters big grin Funda

4 răspunsuri:
| alin567 a răspuns:

Asa se instaleaza : http://www.youtube.com/watch?v=eW-E3BXQT2A

Asa se activeaza: http://www.youtube.com/watch?v=0Qq7IbKGOKI

Sper ca te-am ajutat!

| MrSonnyist explică:

Poi...nu prea.Pe mine ma intereseaza daca trebuie sa sterg windowsul vechi inainte sa il instalez pe vista.Adica am bagat doar cd-ul si cand sa dau instal am vazut ca partitia aceea nu era goala.am inteles ca trebuie formatata.Dar cum?

| vrabiecodrin a răspuns:

Nu trebuie
windows-ul se dezinstaleaza si apare cel nou

| denyysss a răspuns:

Pai ca sa nu se stearga trebuie sal pui in /:d(sp3-ul),dar iti dau un sfat e mai bun sp3 decat vista.