| lovemyname a întrebat:

Vreau sa imi un iPhone 4 sau iPod Touch 5G...dar nu sunt decis pe care sa il cumpar...mie imi trebuie mai mult pentru jocuri,muzica,internet, muzica si sa vorbesc nu este necesar.
Si pe ce culoare sa il cumpar...alb sau negru?
Multumesc si dau funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Radeas1 a răspuns:

Deci, gresesti mult in ceea ce vrei. Pentru jocuri iei consola, eventual PC, pentru muzica si internet merge, de vorbit merge, dar nu la performante maxime. Eu zic Iphone 4. Deci, totul functioneaza, dar e o diferenta in a naviga pe PC si e altceva in a naviga pe un telefon. Deci, nu intrece performantele maxime. Culoarea...Hmm, nu crede ca daca e alb nu se vede zgaraietura. Depinde. Daca as fii in locul tau as lua alb, pentru ca alb reprezinta Apple mai mult.

3 răspunsuri:
| Tataran_Sebastian_1998 a răspuns:

Ipod,deoarece este mai ieftin, are componente mai noi si mai bune, daca nu ai nevoie de mesaje/vorbit cu prietenii si cu familia eu as alege cu siguranta Ipod Touch 5-tg gen. alb, deoarece cand se zgarie nu se prea vede zgarietura...la cel negru este groaznic cum arata daca il scapi o data de pe masa de birou sau il scapi pe asfalt...

| Bimmer a răspuns:

La iPod 5g este ecranul de 4 inch si procesor cu 3 ani mai nou si mai puternic. Clar as alege iPod 5g daca nu ti-l iei si pentru vorbit.

| edyman777 a răspuns:

Am eu de vanzare iPod touch 5g negru 32 gb. Daca esti interesat suna-ma 0728230711