| cristisubiak a întrebat:

vreau să-mi cumpăr un router de wireless și nu știu ce să aleg. îmi puteți recomanda ceva? aș vrea unul cu semnal puternic (am pereți foarte groși la casă) și undeva la 150 de lei. am avut un serioux de 60 de lei și de atunci m-am lepădat de lucrurile ieftine laughing apropo, am conexiune de internet dynamic ip.

Răspuns Câştigător
| V3lCr0 a răspuns:

Salut nu te chinui prea mult cu bani...eu mi-am luat unul negru de la tp link cu 3 antene la 3 milioane..si am cativa pereti in casa si bate abia pana la poarta unde sunt 40-50m...bine cred ca daca scot afara o bate mai bine dupa cum zicea omu ala..iti recomand de la Asus sau tp link din astea mai aspectuoase..de obicie routerele care arata urata sunt si ieftine si proaste. unul la 150 este bun..cauta la eMAG sau altex sau flanco.bafta.

| KodrutZ a răspuns (pentru V3lCr0):

"Abia" 40-50m? Mai frate, voi sinteti cu capul? Si ce ai vrea, sa iti bata pina in satul vecin de banii astia? Eu am un rahat de DIR-300 si abia daca imi bate la 6-7 metri prin doi pereti de bloc, deci nu foarte grosi.

2 răspunsuri:
| CiprianN94 a răspuns:

Uite un router cu acoperire wireless optimizata

http://bit.ly/1Lyugua

este exact ce ai tu nevoie