| AlexFcd a întrebat:

Vreau sa-mi i-au un laptop Acer 2930. Are 4gb ram, o placa video ati radeon hd 3430 si un procesor core 2 duo t5800 2.0ghz, e bun de ceva? Acel om mi-a spus ca placa video isi schimba in functie de cat ii trebuie mb, mi-a spus ca a jucat minecraft, crysis 2 si madmax pe el fara blocaje. Voi ce ziceti? Este adevarat cu placa? Cica e de 256mb dar nu stiu ce sa zic. Voi ce ziceti? Merita 250 lei pe el? Ma pot juca minecraft si gta iv macar la low? Funda! Multumesc anticipat, astept raspund, funda!

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Memoria se schimba de la placa video daca e shared memory, isi ia din ram.dar acu nu te gandi ca faci placa de 2, 3gb...lapotpul e slab, te-a mintit ca s-a jucat crysis 2 fara blocaje poate pe very low, placa video e pe 64bit si uite ce scor are pe un joc din 2005 F.E.A.R. 2005
low 640x480 203 fps med. 800x600 37 fps
high 1024x768 9 fps

cel mai bine mergi la om si faci o proba, daca e bun il iei daca nu aia e.

| AlexFcd explică (pentru anonim_4396):

Ok, de minecraft ce zici? merge macar la 50-60 fps? sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexFcd):

Minecraft e facut in java nu cere placa video, cere ram si procesor, core2duo e bun ram 4gb bun in caz ca nu iti merge bine instalezi optifine si o sa-ti mearga perfect

| AlexFcd explică (pentru anonim_4396):

Multumesc foarte mult Andrei happy, ce zici pot filma pe la 50 fps cu action mirilis? ca am canal de youtube si vreau sa fac minecraft happy multumesc si vreau sa raspunzi happy, funda! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexFcd):

Slabe sanse sa mai si inregistrezi, abia o sa-ti mearga jocul dar sa mai si inregistrezi, action mirilis are recomandat procesor core2duo de 2ghz ca al tau dar tinand cont ca mincraft ti-l ocupa pe tot nu cred ca ai vreo sansa

| AlexFcd explică (pentru anonim_4396):

Pffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff sad

| AlexFcd explică (pentru anonim_4396):

Dar macar cu fraps, bandicam ceva? Macar 20-25 fps? sad

| AlexFcd explică (pentru anonim_4396):

Si inca o intrebare oare ar merge lol pe acest laptop?

| AlexFcd explică (pentru anonim_4396):

?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexFcd):

Majoritatea au cam aceleasi cerinte la captura de ecran, inainte era ala din xfire de mergea mai usor, tu oricum nu poti inregistra hd pentru ca ecranu de la laptop e de 1204x768 sau ceva de genu, si da lol merge ca are cerinte mici