| Savu_Florina_1997 a întrebat:

Salutare TPU, vreau sa stiu daca orice modem are wifi sau Wireless si cum fac setarile pentru a putea umbla pe internet de pe tableta foosindma de modemul calculatorului

Răspuns Câştigător
| myruna2012 a răspuns:

Pai, nu ai cum...

In primul rand pentru internet wifi (care inseamna si wireless) trebuie sa mergi la Vodafone, Orange or cosmote si sa le ceri.

Pentru ca nu zice degeaba pe foaia tabletei ca ai si wifi!

Este incorporata o antena wifi de unde ce de la cosmote, Vodafone or Orange o sa o activeze si o sa iti dea o parola la ea.

Si, magie!

Internet!

| Savu_Florina_1997 explică (pentru myruna2012):

Deci trebuie sa cumpar o antena pentru modem sau un modem cu antena? ...eu sunt pe romtelecom

| Savu_Florina_1997 explică (pentru myruna2012):

Sai trebuie sa cumpa antena la modem sau sa cumpar un modem cu antena? sunt pe romtelecom

| myruna2012 a răspuns (pentru Savu_Florina_1997):

Deci, nu trebuie sa cumperi nimic!

Citeste-mi iar raspunsul.