| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu daca pe astfel de configuratie vor merge jocurile ce vor apărea in anii următori la seturi maxime? http://www.mediadot.ro/wishlist/30841/

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

La cum merg lucrurile, nu iti garanteaza nimeni ca o sa iti ruleze multi ani fara probleme.
Ai putea sa mai scazi usor de la carcasa sau ram(ceva mai ieftin) si sa pui in loc de 7870 un gtx 760. In rest e ok.

| Me2 a răspuns:

Foarte multi ani nu, dar inca 3-4 ani merge, poate dupa 1 an 2, nu vor mai merge jocuriile pe ultra, dar sa fim seriosi, orice joc nou din 2011 in coa chiar si pe low se vede absolut superb, iti dau cate-va
Crisys 3, crisys 2, metro 2033, metro las light, gta 5 (va aparea in 17 septembrie) battlefield 3, 4, nfs the run si multe altele se vad superb acum, apoi peste 4 ani se vad si mai bine

| SpecialistIT a răspuns:

Iti recomand cu tarie MediaDOT, e un magazin serios, unicul magazin de gaming. Uite de asemenea ce showroom superb pot sa aiba: http://www.mediadot.ro/showroom

De asemenea, poti cere GRATIS update de bios la placa de baza, un lucru total recomandabil.
Tot GRATIS poti beneficia de ansamblare a PC-ului in cazu' in care nu ai timp sa nu te pricepi foarte bine la asta, tot la MediaDOT ( www.mediadot.ro ).

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratie.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, orice, te rog, nu ezita sa ma cauti.

Sanatate si bafta!