| dariusradu a întrebat:

Vreau sa va cer un sfat. Ati putea sa-mi recomandati piesele potrivite ca sa-mi fac calculatorul de gaming?

Nu de alta dar e stricat de ceva timp si m-am gandit sa cumpar piese separat si sa le schimb cu cele vechi. Sa spuneti daca puteti si pretul fiecarei piese sa stiu cat m-ar costa.

Imi trebuie un raspuns cat mai clar. Daca nu puteti sa-mi spuneti exact dati o descriere amanuntita a unui calculator perfect pentru gaming.

Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| Anonimu395 a răspuns:

O sa iti trebuiasca o placa video noua, modeltonguelaca video Gigabyte nVidia GeForce GT630, 2048MB, GDDR3, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E sau : Placa video Gigabyte nVidia GeForce GTX550 Ti, 1024MB, GDDR5, 192bit, HDMI, DVI, PCI-E, Ram maxim 4 G de ram. Sper sa iti fie de folos.

| dariusradu explică (pentru Anonimu395):

Poti sa-mi spui si modelul de procesor necesar? Ca hard disk il pun la 1000 gb.

3 răspunsuri:
| HaKa93 a răspuns:

Depinde in ce buget te incadrezi

| CoL00SaL a răspuns:

O placa video buna cum ar fi asta:nVidia GeForce Gigabyte GTX 650, 1024MB, GDDR5, 128bit, HDMI, DVI, PCI-E