| Drsss a întrebat:

Zilele urmatoare imi voi achizitiona un laptop..si am gasit 2 si nu stiu care este mai bun pentru EURO TRUCK SIMULATOR 2.

Laptop HP 15-ba004nq, cu procesor AMD A8-7410 2.50 GHz, 15.6", 4GB, 500GB, DVD-RW, AMD Radeon R5 M430 2GB,
SAU

LAPTOP HP 250 G6 CU PROCESOR INTEL CORE I3 6006-U 2. 00GHz, SkyLake, 15.6", 4GB, 500 GB, Intel HD Graphics, FREE DOS

AS VREA SA STIU PE CARE MERGE MAI BINE ETS 2

VA MULȚUMESC FRUMOS, O SEARA PLACUTA

Răspuns Câştigător
| Ssssmokin a răspuns:

Din pacate te dezamagesc. Laptop-uri in acest buget, nu sunt laptop-uri de gaming, ci de office.
Eu pe laptop am SSD + Intel I7 4500U + placa video AMD Radeon HD 8850M 2 GB (DDR5) + Windows 10 + 8GB RAM si pe setari High am 28-33 fps la ETS 2, iar in conditii de trafic + ploaie, scade la 23-25 fps. Pentru un laptop cat de cat ok pentru ETS 2, mai trebuie sa pui cel putin 500 lei.
Ceva de genul: https://www.pcgarage.ro/......inum-grey/ Unitatea optica poate fi scoasa, pui hdd-ul intr-ul caddy, si in locul HDD-ului, bagi un SSD ca sa cresti performantele.

6 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Niciun laptop din cele mentionate de tine nu-ti va aduce performante crescute pentru ETS 2, mai ales ca acest joc a a crescut destul de mult in ultima perioada, mai ales pe partea de grafica. Ai nevoie de un laptop cu o placa grafica DDR5, 4GB RAM si un procesor cel putin I5 dual-core. Si nu lua laptop-uri HP, ca sa nu plangi mai tarziu. Mai bine spune in ce suma te incadrezi si poate asa te ajutam cu ceva recomandari.

| Drsss explică (pentru JustCosmin):

Multumesc frumos pentru sfat, bugetul meu este de aproximativ 1100 ron

| Drsss explică (pentru JustCosmin):

Stiu ca este putin 1100 ron, dar am gasit pe eMAG, aceste laptop uri au costat aprox 1900 ron, si au avut reducere pana la 1100-1200 ron, asta resigiliate.

| Ssssmokin a răspuns (pentru Drsss):

Nu merita sa dai 1100 ron pe un laptop, daca il vrei pentru gaming. Mai bine cauti un pc second.

| Drsss explică (pentru Ssssmokin):

Momentan nu imi permit sa dau atatia bani...de aia caut ceva mai ieftin sad

| Ssssmokin a răspuns (pentru Drsss):

Din pacate te dezamagesc. Laptop-uri in acest buget, nu sunt laptop-uri de gaming, ci de office.
Eu pe laptop am SSD + Intel I7 4500U + placa video AMD Radeon HD 8850M 2 GB (DDR5) + Windows 10 + 8GB RAM si pe setari High am 28-33 fps la ETS 2, iar in conditii de trafic + ploaie, scade la 23-25 fps. Pentru un laptop cat de cat ok pentru ETS 2, mai trebuie sa pui cel putin 500 lei.
Ceva de genul: https://www.pcgarage.ro/......inum-grey/ Unitatea optica poate fi scoasa, pui hdd-ul intr-ul caddy, si in locul HDD-ului, bagi un SSD ca sa cresti performantele.

| Drsss explică:

Mai am un laptop care este faramat si pe el am i3, 4gb ram placa video de 2gb si imi merge ets2 destul de bine pe medium...intre 30-35 fps uri...la fel si gta 5 mi se misca cat de cat bine. puteam sa ma joc pe "normal" fara o prea mare problema.