| DDCC a întrebat:

Salutare!
Trebuie să aleg între 3 modele de telefoane și nu știu pe care să îl aleg.
Opțiunile sunt:
1. https://www.emag.ro/......DMTQF4BBM/
2. https://www.emag.ro/......D1LS15BBM/
3. https://www.emag.ro/......DMH6R3BBM/

Bugetul meu este de 450-500lei. Eu îl iau de pe olx, așa că nu contează prețul din linkurile astea.
Am înțeles că Samsung S7 Edge este destul de bun, chiar superior celor două Motorola, deși este mai vechi.
Am găsit o ofertă de g7 power, nou pe olx cu 465lei, iar Samsung S7 edge doar folosit, tot la 460lei.
Și sunt într-o continuă dilemă...Pe de o parte g7power ăsta pare mai bun ca Motorola One și l-aș alege fiindcă are baterie mai bună și rata de download mai bună, precum și ultima versiune, pe când Samsung S7edge pare să-mi tot vină-n minte și să mă sâcâie fiindcă mi-a scris cineva recent "s7 edge, fata de Motorola, procesorul chiar daca e vechi tot e mai performant, cred ca cel putin 50%, ecranul e 4k vs hd, iar camerele foto sunt mai bune. A si tine la apa, poti sa faci baie cu el.
Doar ca ai Android mai vechi si bateria mai mica. Vezi si tu cum crezi. Daca vrei strict pentru baterie G7, o sa iti faci treaba, daca vrei ceva mai de fite si sa te si joci, S7".
Eu foarte rar mă joc pe telefon, folosesc toată ziua date mobile și hotspot fiindcă stau la munte, chiar aș prefera să încarc telefonul doar noaptea, ascult mult muzică și îl conectez des la căștile bluetooth. Motorola One mi-a fost foarte ok ca și procesor (am avut și vreau să cumpăr altul, decât să-l repar).
Nu am găsit oferte la 500lei de S7 edge nou și fiind vechi de 3ani mă tot întreb dacă, chiar merită, în locul lui G7 Power ăsta.
Oricum, între One și G7 aleg G7.
Plus că G7 are gesturi și pentru lanternă, și pentru cameră.

Așadar, chiar dacă e mai vechi, merită S7 Edge față de G7Power? Pentru rata de transfer a datelor și puterea de procesare?

1 răspuns:
| victor16R a răspuns:

Merita Samsung e firma cea mai buna. nu conteaza Motorola si astea. Samsung e la putere! Funda?