| DaniTDCI a întrebat:

Salutare tup, pentru o asa placa video de ce sursa as avea nevoie?
MSI Radeon HD 6850 1GB GDDR5 256-bit

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Placa aceea consuma cam 150W, deci ai nevoie de o sursa care sa duca constant 300-350W(adaugand restul componentelor), o sursa de 500W este arhisuficienta.

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Am avut placa video respectivă cu un FX 6300 și o sursă de 400W (semi-adevărată). 2 ani de zile cât le-am avut nu am avut probleme cu ele.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Pe game debate zice 500W.Eu as lua de 550W sa fiu sigur ca e ok.