| yonutzBT a întrebat:

Salutare tutoror! Vreau sa imi i au un alt router wireless deoarece cel pe care il detin momentan nu prea mai merge bine si e destul de imbatranit si oscilez intre 2 modele:
1. http://www.emag.ro/......EN772BBBM/
2. http://www.emag.ro/......E75V7BBBM/ Din specificatii mi am dat seama ca TP-link 300 mbps e mai bun. Dar acum as vrea sa stiu care e aria de acoperire a celor 2 si ce model ma sfatuiti sa il iau si de ce:D!

2 răspunsuri:
| tteo92 a răspuns:

Primul il am eu si merge perfect, il am de 2 ani. niciodata nu am avut probleme cu el. eu am net de la rds, cu parola si user stii,,, nha cand conectez la wireless, nici nu mai trebuie sa bag vreo parola ceva pe pc, se conecteaza singur, decat pe tel, bag prola, daca parolez wireless-ul. deci e bun, zic eu.

| Nero a răspuns:

Nu il recomand pe primul deoarece are o raza foarte mica de semnal adica eu il am in camera si cand ies in gradina nu mai prinde semnal, sau maxim o liniuta. Daca stai la bloc atunci poti sa il iei cu incredere, viteza de download este relativ buna (mie imi descarca cu 3-4 mega /sec ) deci daca stai la bloc atunci ia-l pe primul big grin