| Adrianos112 a întrebat:

Salutare tuturor! Am niste probleme cu tableta mea. Abia am primit-o si este o Schneider andora 9.21. Ea este provenita din Spania si nu are google magazin play, are o corcitura de Aptoide, iar eu vreau google app store! Dupa ce instalez google app store imi zice " Magazin Play s-a oprit.". Cum as putea rezolva?

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Tableta vine cu android4.2
trebuie sa aiba play store
da-i un reset factory si inainte salveaza arhivele ce nu vrei sa pierzi.
dupa reset fa-i update si intri cu contul tau de google. ar trebui sa ai play store si sa il poti accesa. nu e valabil daca i-ai facut root.

| laury24 a răspuns:

Buna! imi pare rau sa te anunt dar am avut si eu un telefon care nu avea magazin play. nu il poti instala. tableta ta nu a mai fost trimisa la verficare din fabrica si de acea nu ai avut magazin play si nici nu vei putea avea.